Yageo Group C1812X103KDRAC7800
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 1812
IHS
Datasheet17 페이지15년 전
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+350%
Stock
18,000
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
Height
1.4 mm
1.4 mm
Introduction Date2010-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
설명
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
C1812X103KDRAC7800, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
.01UF 1KV 10% 1812