Yageo Group C1812C103K5RAC7800
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 1812 125°C Plastic T/R
IHS
Datasheet4 페이지1년 전
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
Price @ 1000
Stock
24,220
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1 mm
1 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 1812
1812 ceramic capacitor 50V 10nF 10%