Yageo Group C0805X473K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.047uF X7R 0805 10% AEC-Q200
IHS
Datasheet23 페이지2년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-63.46%
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
800 µm
800 µm
Introduction Date2010-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC0805C473K5RACTU
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS