Yageo Group C0805X103K1RAC3316
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, FT-CAP, 10000 pF, 100 V, 0805 [2012 Metric], 10%, X7R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet18 페이지2년 전
Datasheet1 페이지9년 전
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.67%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2019-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125C Medical Bag
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor 10nF, 100VDC, 0805, 10 %
SMD MLCC MULTILAYER CERAMIC CAPACITORS;
CAPACITOR, CERAMIC, 0805 10NF 100V X7R10%