Yageo Group C0805C471K2RACAUTO
Cap Ceramic 470pF 200V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
IHS
Datasheet26 페이지2년 전
Upverter
Newark
Farnell
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-12.65%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
12,075
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
0805 470 pF 250 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor