Yageo Group C0805C272J5GACAUTO
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Extreme Low ESR Automotive T/R
IHS
Datasheet18 페이지2년 전
Upverter
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-47.41%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
780 µm
780 µm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Surface Mount, 0805
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0805
CAP, AEC-Q200, 2700PF, 50V, MLCC, 0805; Capacitance: 2700pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series KEMET; Op