Yageo Group C0805C103J5GACAUTO
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Extreme Low ESR Automotive T/R
IHS
Datasheet18 페이지2년 전
Upverter
Farnell
element14 APAC
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
심벌풋프린트
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
780 µm
780 µm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC0805X103J5GACTU
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125°C Extreme Low ESR T/R
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125C T/R Automotive AEC-Q200
50V 10nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic capacitor, 10 nF, 50 V (DC), ±5 %, SMD 0805 (2012), C0G, C2012C0G1H103J060AA
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 10nF ±5% 50V C0G (NP0)
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805
0805 (2012Metric) SMD Auto C0G 50V 10000pF ±5% C0G NP0