Yageo Group C0603C472K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 4700pF X7R 0603 10% AEC-Q200
IHS
Datasheet26 페이지2년 전
Upverter
Electro Sonic
Farnell
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.98%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
50V 4.7nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0047uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
0603 0.0047uF 50V X7R 10% multilayer ceramic capacitor
100V 4.7nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
SMD Auto X7R 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 4700pF
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 / 4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
AEC-Q200 Ceramic Capacitor 4000pcs (Reel) 4.7nF, 50VDC, 0603, ±10 %
Chip Capacitor (MLCC) 0603 4.7nF ±10% 50V X7R
SMD MLC Capacitor 4,7nF 50V 10% X7R 0603
CAP, MLCC, 4700PF, 50VDC, X7R, 0603; Capacitance:4700pF; Voltage(DC):50V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series KEMET RoHS Compliant: Yes