Yageo Group A750MS108M1CAAE013
Cap Aluminum Polymer 1000uF 16VDC 20% (10 X 12mm) Radial 5mm 0.013 Ohm 5250mA 2000h 105C Bag
IHS
Datasheet18 페이지2년 전
Newark
Farnell
JRH Electronics
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-15.82%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
55,349
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
13 mΩ
12 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
262.5 mA
262.5 mA
Height - Seated (Max)
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2016-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Single Ended Conductive Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors
Cap Aluminum 1000uF 6.3V 20% (8 X 9.7mm) SMD Cylindrical 0.012 Ohm 4770mA 2000hr 105°C T/R
Cap Aluminum 1000uF 6.3V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.01 Ohm 5500mA 2000 hr 105C Ammo Pack
Cap Aluminum Polymer 1000uF 6.3VDC 20% (8 X 11.7mm) SMD 0.01 Ohm 5150mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF2R5ARA102MH80G
Cap Aluminum Polymer 1000uF 2.5VDC 20% (8 X 7.7mm) SMD 0.009 Ohm 4500mA 15000h 105C T/R
설명
POLYMER ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000 µF, 16 V, RADIAL LEADED, 0.013 OHM ROHS COMPLIANT: YES
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount