ITT / Cannon KPT06F16-26P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 26 POS Solder ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
IHS
Datasheet1 페이지6년 전
Electro Sonic
3개월간의 트렌드:
+321%
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Amphenol IndustrialPT06A-16-26P
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT06E-16-26P(SR)
Amphenol IndustrialPT05E-16-26P
ITT / CannonKPT06F14-19P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT06F18-32S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 32 POS Solder ST Cable Mount 32 Terminal 1 Port
설명
CIRCULAR CONNECTOR, COMMERCIAL, STRAIGHT PLUG, PIN 16, SOLDER CUP, KPT SERIES
26 Pin - Solder Contacts Straight Cable Plug Quick Connect/Bayonet Coupling
Kpt 26C 26#20 Pin Plug Rohs Compliant: No |Itt Cannon KPT06F16-26P
ITT Cannon 26 KPT, , 7.5A, 600 V ,850 V , 16