ITT / Cannon KPT02E14-15SY
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 15 POS Solder ST Box Mount 15 Terminal 1 Port
IHS
Datasheet1 페이지6년 전
Newark
3개월간의 트렌드:
-78.35%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
9,794
Authorized Distributors
5
Gender
Female
Female
Number of Positions
15
Mount
Box, Flanges, Panel
Box
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
13 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Amphenol IndustrialPT02E-14-15S(025)
MIL Series Connector, 15 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT05A-14-15S
Amphenol IndustrialPT05E-14-15S
MIL Series Connector, 15 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT00E-14-15S(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 15 POS Solder ST Wall Mount 15 Terminal 1 Port
설명
Circular Connector, Receptacle, Size 14, 15 Position, Box; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:15; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT02E14-15SY