ITT / Cannon KPT02E12-10PY
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지6년 전
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
9,335
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
10
Mount
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(023)
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P(025)
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(025)
Connector MIL-DTL-26482 Circular PIN 10 Position Solder Straight Box Mount 10 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02A12-10PX
ITT / CannonKPT02A12-10PY
ITT / CannonKPT02A12-10P
설명
26482 - Style Series I & Mil Battery |Itt Cannon KPT02E12-10PY
CIRCULAR METAL COMMERCIAL BOX MOUNT PIN 12, SOLDER CUP, KPT SERIES
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 10pin Aluminum Alloy 7.5A , , 25.8mm*26.6mm