ITT / Cannon KPT02E12-10PX
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지6년 전
Newark
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+7.82%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,984
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
10
Mount
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
AmphenolPT02A-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A12-10PX
Amphenol IndustrialPT02A-12-10PW
AmphenolPT02A12-10SW
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
AmphenolPT02A12-10SX
Amphenol IndustrialPT02E-12-10S(027)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Solder Cup ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
설명
Circular Connector, Receptacle, Size 12, 10 Position, Box; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:10; Contacto, Género:Pin; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT02E12-10PX