ITT / Cannon KPT00E20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Wall Mount 16 Terminal 1 Port
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
Stock
3
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Current Rating
13 A
13 A
13 A
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
관련 부품
Amphenol IndustrialPT02A-20-16S(025)
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-20-16S(025)
ITT / CannonKPT02E20-16SX
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02E20-16SW
Amphenol IndustrialPT02P-20-16S
설명
Circular Connector Receptacle, Size 20, 16 Position, Wall; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:16; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT00E20-16S