ITT / Cannon CA3102R28-16S
Circular Connector, CA, Box Mount Receptacle, 20 Contacts, Solder Socket, Threaded, 28-16
IHS
Datasheet1 페이지7년 전
Farnell
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Gender
Female
Female
Number of Positions
20
Mount
Flanges, Panel
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Gold, Silver
Voltage Rating
50 V
3 kV
Current Rating
22 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2002-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
관련 부품
ITT / CannonCA3102E28-16S
ITT / CannonCA3102E28-16P
Circular Connector, CA, Box Mount Receptacle, 20 Contacts, Solder Pin, Threaded, 28-16
ITT / CannonCA3102R22-19S
Circular Connector, CA, Box Mount Receptacle, 14 Contacts, Solder Socket, Threaded, 22-19
Amphenol Industrial97-3102A-24-7P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102E24-7P
Amphenol IndustrialMS3102E28-11S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 22 POS Solder Cup ST Box Mount 22 Terminal 1 Port