Infineon IPA083N10N5XKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 44A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
IHS
Datasheet10 페이지0년 전
Infineon
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-31.75%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-12-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
STMicroelectronicsSTF100N10F7
N-channel 100 V, 0.0068 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220FP package
STMicroelectronicsSTF110N10F7
N-channel 100 V, 5.1 mOhm typ., 45 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220FP package
Trans MOSFET N-CH 100V 47A 3-Pin TO-220AB Tube
FDPF085N10A Series 100 V 40 A 8.5 mOhm N-Ch PowerTrench® MOSFET - TO-220F
NXP SemiconductorsPSMN8R5-100XSQ
Power Field-Effect Transistor, 49A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
100V, N-Ch, 15.7 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
설명
Power Field-Effect Transistor, 44A I(D), 100V, 0.0083ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Mosfet, N-Ch, 100V, 44A, To-220-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:44A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0072Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA083N10N5XKSA1
Infineon’s OptiMOS™ 5 industrial power MOSFET devices in 80 V and 100 V are designed for synchronous rectification in telecom and server power supply application, but also the ideal choice for other applications such as solar, low voltage drives and laptop adapter.