Fastron 1008ASM-1R8K-08
General Purpose Inductor, 1.8uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
IHS
Datasheet1 페이지3년 전
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,800
Authorized Distributors
3
Inductance
1.8 µH
1.8 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.6 Ω
2.6 Ω
Q Factor
34
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2021-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
설명
Inductor RF Chip Molded Wirewound 1.8uH 10% 7.9MHz 34Q-Factor Ceramic 0.3A 2.6Ohm DCR 1008 Automotive T/R