Fastron 0805AS-056J-08
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
IHS
Datasheet1 페이지3년 전
Electro Sonic
Master Electronics
Burklin Elektronik
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
12,322
Authorized Distributors
3
Inductance
56 nH
56 nH
56 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
340 mΩ
340 mΩ
340 mΩ
Q Factor
64
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
200 MHz
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
설명
Inductor RF Chip Molded Wirewound 0.056uH 5% 200MHz 64Q-Factor Ceramic 0.5A 0.34Ohm DCR 0805 T/R Automotive AEC-Q200
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
RF choke, SMD 0805, 0.056 µH, 500 mA, 0805AS-056J-08