EPCOS B81123C1103M000
Film Capacitor, Polypropylene, 3000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet19 페이지5년 전
Newark
Burklin Elektronik
3개월간의 트렌드:
+83.39%
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
27,368
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
3 kV
3 kV
Tolerance
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
18.4912 mm
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupR413I21000000M
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPME271E510MR30
Paper Capacitor, Multilayer, Paper, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01Uf, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
설명
10000 pF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Cap Film Suppression Y1 0.01uF 500VAC PP 20% (26.5 X 10.5 X 16.5mm) Radial 22.5mm 110C Automotive Bulk
MKP suppression capacitor, 10 nF, ±20 %, 500 V (AC), PP, 22.5 mm, B81123C1103M000
B81123 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 20% 10nF 500V
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.01Uf 250Vac 20%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.01Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:Y1; Voltage Rating X:- Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B81123C1103M000