Diodes Inc. ZXT10P20DE6TA
ZXT10P20DE6 Series PNP 20 V 2.5 A 1.1 W Silicon Switching Transistor - SOT-23-6
IHS
Datasheet7 페이지11년 전
Datasheet6 페이지25년 전
Farnell
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.ZXT10P40DE6TA
Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 40V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Diodes Inc.ZXT13P20DE6TA
Bipolar (BJT) Single Transistor, PNP, 20 V, 3.5 A, 1.7 W, SOT-26, Surface Mount
Diodes Inc.ZXTD6717E6TA
Trans GP BJT NPN/PNP 15V/12V 1.5A/1.25A 6-Pin SOT-23 T/R
onsemiFMB3906
Bipolar Transistors (BJT); FMB3906; ON SEMICONDUCTOR; PNP; 6; -40 V; -200 mA
onsemiFMB3946
Small Signal Bipolar Transistor, 0.2A I(C), 40V V(BR)CEO, 2-Element, NPN and PNP, Silicon
ROHMQST3TR
Small Signal Bipolar Transistor, 5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
설명
Power Bipolar Transistor, 2.5A I(C), 20V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Trans GP BJT PNP 20V 2.5A 1700mW 6-Pin SOT-23 T/R
350mV@ 150mA,2.5A PNP 1.7W 7V 100nA 20V 20V 2.5A SOT-26 3.1mm*1.8mm*1.3mm
TRANSISTOR, PNP, SOT23-6; Transistor Polarity:PNP; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:20V; Power Dissipation Pd:1.1W; Transistor Case Style:SOT-23; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Collector Emitter Voltage Vces:1.05V; Continuous Collector Current Ic Max:2.5A; Current Ib:500mA; Current Ic Continuous a Max:-2.5A; Current Ic hFE:2A; Gain Bandwidth ft Min:150MHz; Gain Bandwidth ft Typ:180MHz; Hfe Min:150; No. of Transistors:1; Package / Case:SOT-23; Peak Current Icm:6A; Power Dissipation Pd:1.1W; Power Dissipation Ptot Max:1.1W; Termination Type:SMD; Transistor Type:Low Saturation (BISS); Voltage Vcbo:20V