Diodes Inc. SMCJ75CA-13-F
SMCJ Series 75 V 1500 W Uni-directional Transient Voltage Suppressor - DO-214AB
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Diodes Inc SCT
Datasheet6 페이지11년 전
Technical Drawing5 페이지9년 전
TME
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
87.7 V
87.7 V
87.7 V
Clamping Voltage
121 V
121 V
121 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-20
LTD Date2021-07-20
관련 부품
onsemiSMCJ70CA
SMCJ Series 77.8 V 1500 W Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
onsemiSMCJ75CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 75volts 5uA 12.4 Amps Bi-Dir
BournsSMCJ7.5CA
116.3A 12.9V 1.5kW 8.33V 7.5V DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemi1V5KE82CA
1 Through Hole TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE AVALANCHE (Type) Tvs Diode 113V 5muA 5.6mm 1.5kW
LittelfuseTPSMC82CA
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 70.1V, 113V, DO-214AB, RoHS
LittelfuseSMCJ78CA
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMCJ78CA; 126 V; 11.9 A; 78 V; 86.7 V - 95.8 V
설명
12.4A 1.5kW 121V 83.3V 75V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 75V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon
Diode TVS Single Bi-Dir 75V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
1500W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 75V