Diodes Inc. SMBJ54CA-13-F
SMBJ Series 600 W 54 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet6 페이지9년 전
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-88.28%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
64.5 V
63.15 V
63.15 V
Clamping Voltage
87.1 V
87.1 V
87.1 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
6.9 A
6.9 A
6.9 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.SMBJ64CA-13-F
SMBJ64CA Series 600 W 64 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ7.0CA-13-F
SMBJ7.0CA Series 600 W 7.0 VBR Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ6.0CA-13-F
SMBJ Series 600 W 6 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ54CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 54 V, 87.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ43CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 43 V, 76.7 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ51CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 51V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
설명
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 54 V, 87.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
TVS Diode Single Bi-Dir 54V 600W 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB
Product Range:Smbj Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Standoff Voltage:54V; Clamping Voltage Max:87.1V; Diode Case Style:Do-214Aa (Smb); No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:60V; Maximum Breakdown Voltage:69V Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ54CA-13-F.