Diodes Inc. SMBJ43CA-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=43V VBR(min)=47.8V VC=69.4V@IPP=8.6A SMB
IHS
Datasheet6 페이지9년 전
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-82.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
51.35 V
50.3 V
50.3 V
Clamping Voltage
69.4 V
69.4 V
69.4 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
8.6 A
8.7 A
8.7 A
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMBJ54CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 54 V, 87.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ51CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 51V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ45CA
8.3A 600W 72.7V 50V Bidirectional 45V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diodes Inc.SMBJ51CA-13-F
SMBJ Series 600 W 51 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ45CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 45V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ45CA-13-F
Diodes Inc.SMBJ48CA-13-F
SMBJ Series 48 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
설명
SMBJ Series 43 V 600 W SMT Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB
8.6A 600W 69.4V 47.8V Bidirectional 43V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 43V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diode TVS Single Bi-Dir 43V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 43V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 43V, BIDIR, SMB;