Diodes Inc. SMBJ15CA-13-F
Tvs Diode, Bidir, 15V, 600W, Do-214Aa Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ15CA-13-F
IHS
Datasheet6 페이지9년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-17.23%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
17.95 V
17.6 V
17.6 V
Clamping Voltage
24.4 V
32.5 V
32.5 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
24 A
2.4 A
2.4 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2021-07-20
LTD Date2021-07-20
관련 부품
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
BournsSMBJ16CA
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 16 V, 26 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ18CA
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 18 V, 29.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ18CA-13-F
SMBJ18CA Series 600 W 18 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ17CA
21.8A 600W 27.6V 18.9V Bidirectional 17V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSMBJ18CA
600 W Bi-Directional 29.2 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AA
설명
SMBJ15CA Series 400 W 15 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMBJ15CA-13-F; DIODES; 15 V; 24.4 V; 16.7 V; 17.95 V
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=15V VBR(min)=16.7V VC=24.4V@IPP=24A SMB
600W SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA