Diodes Inc. SMBJ120CA-13-F
SMBJ Series 120 V 600 W SMT Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB
IHS
Datasheet6 페이지9년 전
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+77.05%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
143 V
140 V
140 V
Clamping Voltage
193 V
193 V
193 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
3.1 A
3.1 A
3.1 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.SMBJ130CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 130V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ130CA-13-F
Diodes Inc.SMBJ100CA-13-F
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 100.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
BournsSMBJ150CA
TVS Diode Single Bi-Dir 150V 600W 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
BournsSMBJ130CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 130V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
onsemiSMBJ150CA
Diode TVS Single Bi-Dir 150V 600W 2-Pin DO-214AA T/R
Diodes Inc.SMBJ150CA-13-F
SMBJ Series 5 W 192.5 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
설명
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=120V VBR(min)=133V VC=193@IPP=3.1A SMB
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 120V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon
Diode TVS Single Bi-Dir 120V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 120V
Diodes Inc SCT
120V 600W 3.1A 193V 133V SMB(DO-214AA) 2.3mm