Diodes Inc. SMBJ120A-13-F
Tvs Diode, 600W, 120V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ120A-13-F
IHS
Datasheet6 페이지9년 전
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.98%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
143 V
140 V
140 V
Clamping Voltage
193 V
193 V
193 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
3.1 A
3.1 A
3.1 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMBJ150A
TVS Diode Single Uni-Dir 150V 600W 2-Pin SMB / TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Diodes Inc.SMBJ100A-13-F
Tvs Diode, 600W, 100V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ100A-13-F
LittelfuseSMBJ150A
SMBJ Series 243 V 0.6 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ130A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMBJ130A; 209 V; 2.9 A; 130 V; 144 V - 159 V
onsemiP6KE180A
P6KE Series 5 W 189 V Uni-Directional Through Hole TVS Diode - DO-204AC
SMBJ Series 1 W 185 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
설명
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 120 V, 193 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
SMBJ Series 120 V 600 W SMT Uni-DirectionalTransient Voltage Suppressor - SMB
ESD Suppressor / TVS Diodes Unidirectional 120V 3.1A 600W SMB(DO-214AA)