Diodes Inc. SMAJ7.5A-13-F
SMAJ Series 400 W 7.5 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
HQonline
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-32.96%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
8.77 V
8.77 V
8.77 V
Clamping Voltage
12.9 V
12.9 V
12.9 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
3.3 A
3.3 A
3.3 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMAJ7.0A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 86V 33.3A 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ7.5A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 92.1V 31A 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ78A
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 78V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ9.0A-13-F
Tvs Diode, 400W, 9V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ9.0A-13-F
Diodes Inc.SMAJ64A-13-F
Tvs Diode, 400W, 64V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ64A-13-F
LittelfuseSMAJ78A
SMAJ Series 78 V 400 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
설명
Tvs Diode, 400W, 7.5V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ7.5A-13-F
TVS Diode, SMAJ Series, Unidirectional, 7.5 V, 12.9 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
31A 400W 12.9V 8.33V Unidirectional 7.5V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS