Diodes Inc. SMAJ24CA-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=24V VBR(min)=26.7V VC=38.9V@IPP=10.3A SMA
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-10.31%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
28.1 V
28.1 V
28.1 V
Clamping Voltage
38.9 V
38.9 V
38.9 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
10.3 A
10.3 A
10.3 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMAJ24CA
ESD Suppressors / TVS Diodes 24volts 5uA 10.3 Amps Bi-Dir
BournsSMAJ22CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 26.9V 11.3A 400W -55C~150C TJ
TVS Diode, TRANSZORB SMAJ, Bidirectional, 22 V, 35.5 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
BournsSMAJ28CA
TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Diodes Inc.SMAJ30CA-13-F
SMAJ30CA Series 400 W 30 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ26CA-13-F
SMAJ Series 400 W 28 VBR Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
설명
SMAJ Series 24 V 400 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMA
10.3A 400W 38.9V 26.7V Bidirectional 24V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TVS DIODE, 38.9V, 400W, DO-214AC; Product Range: SMAJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 24V; Clamping Voltage Vc Max: 38.9V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 26.7V; Breakdown Voltage Max: 29.5V; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited