Diodes Inc. SBR2A40P1-7
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 40V 2A 2-Pin PowerDI 123 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet6 페이지10년 전
element14 APAC
Future Electronics
Diodes Inc SCT
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-44.89%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Forward Voltage
220 mV
500 mV
Reverse Voltage (DC)
40 V
Average Rectified Current
2 A
2 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2007-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 30V V(RRM), Silicon, DO-220AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 2A, 40V V(RRM), Silicon, DO-220AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 2A, 30V V(RRM), Silicon, DO-220AA