Diodes Inc. BZX84B5V1Q-7-F
Zener Diode Single 5.1V 2% 60Ohm 350mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
IHS
Datasheet5 페이지7년 전
Diodes Inc SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
5.1 V
5.1 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
225 mW
225 mW
Impedance
60 Ω
60 Ω
60 Ω
Max Reverse Leakage Current
2 µA
2 µA
Forward Voltage
900 mV
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Diode Zener, 0.35W, 5.1V, SMD, reel,tape, SOT23
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 2%, 2µA