Diodes Inc. BZT585B2V4T-7
Diode Zener Single 2.4V 2% 350Mw 2-Pin Sod-523 T/r Rohs Compliant: Yes
3개월간의 트렌드:
-99.96%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2014-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.BZT585B4V7T-7
Zener Diode, 4.7V, 0.35W, Sod-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT585B4V7T-7
Diodes Inc.BZT585B3V3T-7
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOD523 / Zener Diode 3.3 V 350 mW ±2% Surface Mount SOD-523
Diodes Inc.BZT585B27T-7
DIODE ZENER 27V 350MW SOD523 / Zener Diode 27 V 350 mW ±2% Surface Mount SOD-523
설명
Zener Diode, 2.4V V(Z), 2%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 2%, 50µA
Diodes Inc SCT
2.4V 0.02 350mW Zener Diode SOD-523
RS APAC
Zener Diodes 350mW 2.4V Zener AEC-Q101 Qualified
350mW 2.4V SOD-523 Zener Diodes ROHS
DiodesZetex , 2.4V, , 350 mW, SOD-523