Diodes Inc. BZT52C6V8S-7-F
BZT52C6V8 Series 200 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diodes Inc SCT
Technical Drawing5 페이지9년 전
Newark
element14 APAC
Mouser
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.15%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Authorized Distributors
6
Case/Package
SC
SC
Zener Voltage
6.8 V
6.8 V
6.8 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
2 µA
2 µA
Forward Voltage
900 mV
1.1 V
1.1 V
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.BZT52C7V5S-7-F
SURFACE MOUNT ZENER DIODE Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.2W, Silicon, Unidirectional