Cornell Dubilier SLP153M025C4P3
Capacitor, Aluminum Electrolytic, Cap 15000UF, TOL20%, Snap in, 25V, 25X45
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet9 페이지4년 전
Datasheet9 페이지6년 전
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+19.28%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
27,428
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 mF
15 mF
15 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
36 mΩ
36 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.6 A
3.6 A
3.6 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
46.99 mm
46.99 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierSLPX153M025C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLPX153M025A9P3
Cap Aluminum Lytic 15000uF 25V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 4210mA 3000h 85C
Cornell Dubilier381LX153M025J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S1EA153CA
Cap Aluminum 15000uF 25V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.036 Ohm 3600mA 3000h 105°C Bulk
NichiconLLS1E153MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 25V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1E153MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 25V 15000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 25V 20% 105C
Cap Aluminum Lytic 15000uF 25V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 3.6A 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Through Hole Mount
CAP, 15000µF, 25V, ALU ELEC, SNAP IN; Capacitance: 15000µF; Voltage Rating: 25V; Product Range: SLP Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capac; Available until stocks are exhausted