Cornell Dubilier CD5EC750JO3
Cap Mica 75pF 300V 5% (6.9 X 4.1 X 5.8mm) Radial 3mm 125C
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
New Yorker Electronics
Datasheet4 페이지6년 전
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+7.29%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
6,350
Authorized Distributors
6
Capacitance
75 pF
75 pF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
300 V
300 V
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Military Standard
Not
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierCD5EC820JO3
Mica Radial Lead Capacitors MICA 82PF 300V CAP
Cornell DubilierCD5EC820JO3F
Cap Mica 82pF 300V 5% (6.9 X 4.1 X 5.8mm) Radial 3mm 125C
Cornell DubilierCD5EC680JO3
Cap Mica 68pF 300V 5% (6.9 X 3.8 X 5.6mm) Radial 3mm 125C
설명
Mica Capacitor, Mica, 300V, 5% +Tol, 5% -Tol, -20/+100ppm/Cel TC, 0.000075uF, Through Hole Mount
Cap 75pF 300VDC 5% 6.9 X 4.1 X 5.8mm RDL 3mm
Mica Radial Lead Capacitors 300V 75UF MICA
Mica Capacitors, Miniature Dipped 300V
MICA300V | Cornell-Dubilier CD5EC750JO3
Radial CD5 300V 75pF ±5% 100ppm/C
75pF ¡À5% 300V 6.9mm*4.1mm*5.8mm
Silver Mica Capacitor 75Pf, 300V, 5%, Radial; Capacitance:75Pf; Voltage(Dc):300V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:3Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Length:6.9Mm; Qualification:-Rohs Compliant: No |Cornell Dubilier CD5EC750JO3