Cornell Dubilier CD5EC620JO3F
Capacitor; Mica; Cap 62pF; Tol 5%; Radial Miniature DIPped; Vol-Rtg 300VDC; LS 3.0mm | Cornell-Dubilier CD5EC620JO3F
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
New Yorker Electronics
Datasheet4 페이지6년 전
Sager Electronics
Master Electronics
Electro Sonic
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,038
Authorized Distributors
6
Capacitance
62 pF
62 pF
Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
2715
Voltage Rating (DC)
300 V
300 V
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Military Standard
Not
Not
Height - Seated (Max)
5.588 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.20
Introduction Date2002-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierCD5EC680JO3
Cap Mica 68pF 300V 5% (6.9 X 3.8 X 5.6mm) Radial 3mm 125C
Cornell DubilierCD5EC680JO3F
Cap Mica 68pF 300V 5% (6.9 X 3.8 X 5.6mm) Radial 3mm 125C T/R | Cornell-Dubilier CD5EC680JO3F
Cornell DubilierCD15ED620JO3F
Cap Mica 62pF 500V 5% (11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C
설명
Mica Capacitor, Mica, 300V, 5% +Tol, 5% -Tol, -20/+100ppm/Cel TC, 0.000062uF, Through Hole Mount, 2715
Mica Radial Lead Capacitors 62pF 300V +/-5%
CAPACITOR, MICA, RADIAL, 5%, 3
RS APAC
Radial CD5 300V 62pF ±5% 100ppm/C
62pF ¡À5% 300V 6.9mm*3.8mm*5.6mm
Silver Mica Capacitor 62Pf, 300V, 5%, Radial; Capacitance:62Pf; Voltage(Dc):300V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:3Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Length:6.9Mm; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier CD5EC620JO3F