Cornell Dubilier CD10FD101JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet13 페이지3년 전
Datasheet13 페이지6년 전
Sager Electronics
New Yorker Electronics
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-44.90%
Stock
14,931
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
70 ppm/°C
70 ppm/°C
Military Standard
Not
Not
Height - Seated (Max)
8.89 mm
8.89 mm
8.89 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierCD15FD101JO3F
Cornell DubilierCD15FD101JO3
Cornell DubilierCD10FD111JO3
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00011uF, Through Hole Mount
설명
Cap Mica 100pF 500V 5% (9.4 X 5.1 X 8.9mm) Radial 3.6mm 125C Bulk
Capacitor, Mica, Cap 100pF, Tol 5%, Radial DIPped, 500VDC, LS 3.6 mm | Cornell-Dubilier CD10FD101JO3F
CD10 Series 500 V 100 pF ±5 % Tolerance LS=3.6mm Radial Dipped Mica Capacitor
SILVER MICA CAPACITOR 100PF, 500V, 5%, R; SILVER MICA CAPACITOR 100PF, 500V, 5%, RADIAL; Capacitance:100pF; Voltage Rating:500V; Capacitance Tolerance:± 5%; Pr; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Silver Mica Capacitor 100Pf, 500V, 5%, Radial; Capacidad:100Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tensión Nominal:500V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Espaciado De Cable:3.6Mm; Tipo De Empaquetado:Individual |Cornell Dubilier CD10FD101JO3F