Cornell Dubilier AVE107M35F24T-F
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10mm) SMD 1.99 Ohm 252mA 2000h 85C T/R
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
Sager Electronics
Farnell
Newark
Electro Sonic
대체 부품
Price @ 1000
Stock
61
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.99 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
252 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.4902 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2008-04-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-22
관련 부품
United Chemi-ConEMVH250ADA101MHA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 8 X 10mm) SMD 0.4 Ohm 220mA 2000h 125C Automotive T/R
Cornell DubilierAVS107M35G24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVS 35V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cornell DubilierSEK101M035ST
Cap Aluminum 100uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 1.86 Ohm 190mA 2000h 105°C
PanasonicEEEFKE101XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA1VM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEEFK1E101XP
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 35V 85C
100uF 35 V dc Aluminum Capacitor F, AVE Series 1000 (Shelf) h, 2000 h 8 x 10mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf 35V 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:1.99Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Ave Series; Msl:-Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier AVE107M35F24T-F