Cornell Dubilier 381LX821M100J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet11 페이지3년 전
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,974
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
202 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.4 A
1.35 A
1.35 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NichiconLGU2A821MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU2A821MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
United Chemi-ConEKMH101VSN821MP30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
설명
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 820uF 100V 20% | Cornell-Dubilier 381LX821M100J012
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 100V; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):100V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX821M100J012