Cornell Dubilier 381LX561M250A012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet11 페이지3년 전
Electro Sonic
Sager Electronics
Future Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
7,141
Authorized Distributors
3
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
296 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.5 A
1.8 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECOS2DA561DA
Cap Aluminum 560uF 200V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.296 Ohm 1500mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 180V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
PanasonicECOS2DB561DA
Cap Aluminum 560uF 200V 20% (30 X 25mm) Aluminum Cylindrical Can 10mm 0.355 Ohm 1500mA 3000 hr 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP561M200C5P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 200V 20% 105C
Cornell Dubilier381LQ561M250J032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 250V 560muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 560uF 250V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.296 Ohm 1500mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 250V 20%
381LX Series 250 V 560 uF ±20% LS=10 mm Snap In Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Voltage Rating:250VDC; Capacitor Dielectric Material:Aluminum Electrolytic; Operating Temperature Range:-40 C to +105 C; Capacitance:560uF RoHS Compliant: Yes