Cornell Dubilier 381LX332M035H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Datasheet11 페이지3년 전
Datasheet11 페이지6년 전
New Yorker Electronics
Farnell
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.24%
Stock
24,487
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
121 mΩ
Ripple Current
1.9 A
1.45 A
1.45 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
KYOCERA AVXLGU1V332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEGPD250ELL332ML20H
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 0.035 Ohm 3040mA 3000h 135C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMH350VSN332MP25T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
PanasonicECA1EHG332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPS1E332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cornell DubilierLP332M025A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LP 25V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
설명
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 3300uF 35V 20% | Cornell-Dubilier 381LX332M035H012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 3300uF 35V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.121 Ohm 1.9A 3000h 105C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF, 35V; Capacitance: 3300µF; Voltage(DC): 35V; Voltage(AC): -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Snap-In; Lifetime @ Temperature
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 35V; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:0.121Ohm; Altura:25Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Cornell Dubilier 381LX332M035H012