Cornell Dubilier 381LX123M035J052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 12000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet11 페이지3년 전
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.19%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,523
Authorized Distributors
6
Capacitance
12 mF
12 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
33 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.5 A
3.37 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
관련 부품
PanasonicECOS1VA123CA
Cap Aluminum 12000uF 35V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.035 Ohm 3500mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLPX123M035C4P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 12000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1V123MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 12000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S1VA123EA
Cap Aluminum 12000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.035 Ohm 3500mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLPX123M035H3P3
Cap Aluminum Lytic 12000uF 35V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.044 Ohm 4270mA 3000h 85C
United Chemi-ConEKMH350VNN123MQ50T
Cap Aluminum Lytic 12000uF 35V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 0.035 Ohm 3240mA 2000h 105°C
설명
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 12000uF 35V 20% | Cornell-Dubilier 381LX123M035J052
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 12000Uf, 35V; Capacitance:12000Μf; Voltage(Dc):35V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.05Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX123M035J052