Cornell Dubilier 381LX102M250A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet11 페이지3년 전
Datasheet11 페이지6년 전
Sager Electronics
Electro Sonic
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,236
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
166 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.3 A
2.2 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
45.0088 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECOS2DA102DA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2DA102EA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECOS2EB102EA
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Solder Pin 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP102M250H7P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20% 105C
Cornell DubilierSLP102M200H5P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 35X35
Cornell DubilierSLP102M180C4P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 180V 20% 105C
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In SNAP-IN 1000uF 250V
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 2300mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 1000UF 250V 20%, SNAP-IN; Capacitance: 1000µF; Capacitance Tolerance: ± 20%; Voltage Rating: 250V; Life Time @ Temperature: 1000 hours @ 105°C; Height: 45mm; Diameter: 35mm; Capacitor Case
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf 250V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:250V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.199Ohm; Altura:45Mm |Cornell Dubilier 381LX102M250A452