Cornell Dubilier 381LR471M450A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datasheet6 페이지4년 전
Datasheet6 페이지6년 전
New Yorker Electronics
Farnell
3개월간의 트렌드:
-1.44%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
67,205
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
282 mΩ
420 mΩ
420 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.47 A
1.72 A
1.72 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
관련 부품
PanasonicECOS2GA471EA
Cap Aluminum 470uF 400V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.282 Ohm 1750mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LX471M450A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLPX471M450H9P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 470uF; Snap-In; Vol-Rtg 450V; 35X50; 85C
United Chemi-ConEKMM451VSN471MA50S
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 1850mA 3000h 105C
KYOCERA AVXLGU2W471MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLP471M450H9P3
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.706 Ohm 1850mA 3000h 105C
설명
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.282 Ohm 2470mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 470uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 381LR471M450A052
381LR Series 450 V 470 uF Ø35x50mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor Polarized
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 450V; Rango De Producto:Serie 381L; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.282Ohm; Altura:50Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Cornell Dubilier 381LR471M450A052