Cornell Dubilier 380LX561M200K012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 200V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
IHS
Datasheet14 페이지11년 전
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
66
Authorized Distributors
3
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
390 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.15 A
2.15 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
29.9974 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell Dubilier381LR561M250K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 250V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP561M220H1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 220V 20% 105C
Cornell DubilierSLPX561M250C5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 560muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S2EP561EA
Cap Aluminum 560uF 250V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.326 Ohm 2250mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicEET-ED2E561CA
Cap Aluminum 560uF 250V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.266 Ohm 2140mA 3000h 105°C Bulk
NichiconLGU2E561MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 250V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
설명
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 200V 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 560uF 200V 20%( 30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.33 Ohm 2150mA 3000h 85C