Cornell Dubilier 168104J50A-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet5 페이지4년 전
Datasheet4 페이지13년 전
Datasheet4 페이지16년 전
Datasheet4 페이지17년 전
Datasheet5 페이지12년 전
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
3개월간의 트렌드:
+89.37%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
42,354
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
관련 부품
Cornell Dubilier168104J63A-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier185104J63RAA-F
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5.08mm Loose in Box
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
설명
Cap Film 0.1uF 50VDC/30VAC PET 5% 7.2 X 2.5 X 6.5mm RDL 5mm Bulk
Cap Film 0.1uF 50V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Bulk
Capacitor; Metallized Polyester;0.1uF;Radial;50VDC;5%;0.283In.L;0.098In.T;12
Metallized Polyester Radial Lead Capacitors, Radial Box Metallized Polyester Capacitors for Automatic Insertion 0.1µF 50V
CAP, 0.1µF, 50V, 5%, PET; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 50V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: 168 Series; Capacitor Case Style; Available until stocks are exhausted
Film Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Lead Spacing:5mm; Termination Type:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes