Coilcraft PFL1005-36NMRU
General Purpose Inductor, 0.036uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 0402
Obsolete
견적 요청 제출
견적 요청(RFQ)
이 요청은 지정된 공급업체로 전송됩니다.
(*은(는) 필수 필드를 나타냅니다.)
견적 요청
공급업체 *
연락처 정보
데이터시트 및 문서
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
36 nH
36 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
43 mΩ
43 mΩ
Q Factor
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-01-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Chip Wirewound 33nH 20% 250MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 150mOhm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.033uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.039uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
설명
Power inductor, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 36NH, 2A, 20%, PWR, 2.28GHZ
INDUCTOR, PWR, 36NH, 2A, 20%,2.28GHZ; Product Range:COILCRAFT - PFL1005 Series; Inductance:36nH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.043ohm; RMS Current (Irms):2A; Saturation Current ;RoHS Compliant: Yes