Coilcraft MSS1260T-563MLB
General Purpose Inductor, 56uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Obsolete
견적 요청 제출
견적 요청(RFQ)
이 요청은 지정된 공급업체로 전송됩니다.
(*은(는) 필수 필드를 나타냅니다.)
견적 요청
공급업체 *
연락처 정보
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
89 mΩ
89 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 1KHz 8Q-Factor Ferrite 3.4A 0.09Ohm DCR T/R
SRR1280 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,56 UH +/-20% 2.6A IDC Q:24
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.3A 0.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.105Ohm DCR 4949 T/R
설명
Power inductor, high temp, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 56UH, 2.4A, 20%, PWR, 10.5MHZ
INDUCTOR, PWR, 56UH,2.4A,20%,10.5MHZ; Product Range:AEC-Q200 MSS1260T Series; Inductance:56µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.089ohm; RMS Current (Irms):2.4A; Saturation Current ;RoHS Compliant: Yes