Coilcraft DS1608C-106MLC
Ind Power Shielded 10mH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 17mA Embossed Plastic T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지4년 전
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.36%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
45,451
Authorized Distributors
1
Inductance
10 mH
10 mH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
32.8 Ω
32.8 Ω
Q Factor
50
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-04
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
설명
General Purpose Inductor, 10000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR Non-RoHS Compliant WRAPAROUND DUAL ENDED fixed air core inductor 85C 0.8MHz 32.8Ohm 10000μH