Coilcraft 1008LS-682XJLC
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.65%
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor RF Wirewound 6.8uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.36A 3Ohm DCR 1008 T/R
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 180mA 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 1.8Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.18A 1.8Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
설명
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.9MHz 37Q-Factor Ceramic/Ferrite 0.36A 2Ohm DCR 1008 Automotive T/R
INDUCTOR, RF, 6.8UH, 5%, 70MHZ, SMD; Product Range:1008LS Series; Inductance:6.8 H; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:70MHz; DC Resistance Max:2ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes