Coilcraft 1008LS-103XJLB
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Coilcraft Direct
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
161
Authorized Distributors
2
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
300 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.95 Ω
2.95 Ω
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Chip Wirewound 10uH 5% 7.9MHz 31Q-Factor Ferrite 300mA 1008 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
General Purpose Inductor, 9.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
설명
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008LS AEC-Q200 10 uH 5 % 0.3 A
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008LS Series, 10 H, 5%, 1008 [2520 Metric], 60 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 10UH, 5%, 60MHZ, RF, SMD; Inductance: 10µH; Product Range: 1008LS Series; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available